ZDRAVOTNÍ TEMATIKA

Co víme o MEDU ?

Med má znatelné pozitivní efekty při dlouhodobém užívání. Obsahuje totiž nejen mnoho uhličitanů, ale také polyfenoly, které působí jako antioxidanty. Antioxidanty, jako výživný prvek, zabraňují působení negativních důsledků stresu v organismu. Bylo zjištěno, že antioxidanty v medu příznivě působí proti rakovině tlustého střeva. Mimoto, med je zodpovědný také za zvyšování populace probiotických bakterií ve střevech, což má za následek zvýšení obranyschopnosti organismu, zlepšení trávení, snížení cholesterolu a již zmiňovaná prevence proti rakovině střeva. 

 
 
CO PIJÍ NAŠE DĚTI ?
VČELY A JEJICH PRODUKTY - úžasný lék - zajímavosti ze zahraničí
R U S K O

VČELÍ JED (bodnutí) - významná podpora při léčbě diabetu 2.stupně (zlepšuje stav periferních cév, upravuje hladinu glukózy v krvi)
MED - pohankový med má významné antibiotické účinky
- je významný při léčbě PYLOVÝCH ALERGIÍ


P O L S K O

PROPOLIS - zastavuje růst rakoviny prostaty, zastavuje vývoj Alzheimerovy choroby

OSTATNÍ POZNATKY
- tmavé medy mají více antioxydantů než medy květové
- propolis - zlepšuje trávení a je významným pomocníkem při silném ataku Helicobacter pylori
- včelí plod - významná podpora při léčbě potence
JAK NA DEPRESE ?
NA DEPRESE POMÁHÁ STRAVA BOHATÁ NA TRYPTOFAN

Jste sklíčení a cítíte se mizerně? Náladu by vám mohly zvednout fazolky mungo, humr, krocan, chřest, slunečnicová semínka, sýr cottage, ananas, tofu, špenát a banány. Prostě strava bohatá na tryptofan, aminokyselinu důležitou pro stavbu bílkovin.

Tryptofan, látka, která se v těle mění v serotonin, může příznivě ovlivnit náladu a duševní pohodu. Serotonin se totiž v centrálním nervovém systému účastní především procesů, které se podílejí na vzniku nálad. Jeho nedostatek má na svědomí snížení přenosu nervových vzruchů a způsobuje tak změny nálady, celkovou depresi, případně poruchy spánku, podrážděnost až agresivitu.
Zajímavosti o CELERU
Celer – léčivo dostupné všem. Potravina nabitá vitamíny a minerály

Přečtěte si deset důvodů, proč pravidelně konzumovat celer. Celer může být konzumován syrový, může být přidáván do salátů, ale také může být součástí vařených jídel. Velkou výhodou této zeleniny je, že na rozdíl od ostatních druhů zeleniny, velice dobře snáší vysoké teploty, proto se tolik neničí vitální látky.

Listy celeru jsou bohaté na vitamín A, zatímco kořeny jsou bohatým zdrojem vitamínů B1, B2, B6 a C, dále draslíku, kyseliny listové, hořčíku, vápníku, železa, fosforu, sodíku a mnoha aminokyselin.

Jaké jsou léčivé účinky celeru?

1. Snižuje hladinu cholesterolu
Nedávná 8 týdenní studie, provedená na zvířatech, dokázala rapidní pokles hladiny cholesterolu a zvýšené vylučování žluče u zvířat, která jedla celer. Pokud máte zvýšený cholesterol a doktor vám doporučí vyloučit z jídelníčku mastná jídla, proces uzdravení můžete urychlit tím, že budete pít celerový džus. Po dobu 3 týdnů vypijte každé ráno na lačno sklenku celerového džusu.

2.. Ulevuje od zácpy.
Celer funguje jako účinné projímadlo. Jestliže trpíte zácpou, pijte celerový džus, nebo jezte celer v syrovém stavu. Pokud tímto problémem trpíte často, je nejlepší jíst celer pravidelně, aby k zácpě nedocházelo.

3. Snižuje riziko rakoviny žaludku a tračníku
Celer obsahuje složky, které mají protirakovinný účinek, proto vás > konzumace celeru může ochránit před rakovinou žaludku. Z toho důvodu doktoři doporučují denní konzumaci celeru, pokud možno ve velkých dávkách.

4.. Snižuje krevní tlak
Nedávná studie odhalila, že u lidí, kteří pijí celerový džus po dobu minimálně jednoho týdne, dochází k výraznému snížení krevního tlaku. Celer obsahuje složku, která napomáhá k uvolnění svalů kolem tepen a rozšiřuje cévy, čímž dochází k lepší cirkulaci krve.

5. Zlepšuje funkci ledvin.
Konzumace celeru vede k lepší činnosti ledvin tím, že napomáhá tělu urychlit proces odstraňování toxinů. Navíc, tento proces zabraňuje vzniku ledvinových kamenů. Abyste se vyhnuli tomuto problému, je doporučeno pít celerový džus ve velkých množstvích; nicméně, konzumace čerstvého celeru je také velice prospěšná.

6. Pomáhá zhubnout.
Celer je výživné jídlo, kterého úkolem je, kromě jiného, snížit apetit a chuť na sladká a mastná jídla. Umyjte celer, nakrájejte ho na plátky a jezte ho v průběhu celého dne. Na konci dne uvidíte, že jste snědli podstatně méně jídla.

7. Pomáhá k detoxikaci těla
Jestliže se cítíte být unaveni, nebo jestliže jste v poslední době konzumovali jídla obsahující hodně chemických látek, či chcete-li své tělo pročistit, jezte celer a pijte celerový džus denně.

8. Urychlí odstranění ledvinových kamenů
Celerový džus pomáhá rozložit a odstranit ledvinové kameny. Evidentně, abyste dosáhli žádoucích výsledků, musíte celerový džus pít přibližně jeden měsíc. Zároveň se tím chráníte před vznikem dalších ledvinových kamenů.

9. Zklidňuje nervový systém
Alkalické minerály obsažené v celerovém džusu mají zklidňující účinek na nervový systém; jeho pití je proto skvělým řešením pro lidi, kteří trpí nespavosti. Jestliže máte tento problém, pijte sklenku celerového džusu každý večer hodinu před spaním.

10. Regulátor hormonů
Vědci zjistili, že celer obsahuje látku, která reguluje hormony u žen i u mužů. Navíc, celerový džus zvyšuje plodnost, odstraňuje frigiditu a dokonce bojuje proti impotenci.

POZOR !!! Nemyslete si, že předávkování jakékoliv zdravé potraviny je léčivé. Naopak - může to mít pro organismus někdy i nezvratný vliv.

ZÁSADA - strava musí být pestrá a musíte održovat i ostatní zásady: dostatečný spánek, pohyb na čerstvém vzduch v přírodě a eliminace těžkých stresových situací. Mnoha lidem ke klidu pomohla víra. Zkuste to i Vy. A můžete začít i na stránkách www.skk.cz 
Rakovina a ŠVESTKY
Švestky - přírodní prostředek proti rakovině

Švestka je v Rusku oblíbený strom. Ale většina našich hospodyněk vaří z jejích plodů zavařeninu, a netuší, že se jim do rukou dostal všelék na všechny nemoci. Ne nadarmo ji Korejci považují za posvátnou rostlinu. Švestky blahodárně působí na látkovou výměnu, a mimo to obsahuje bioaktivní látky ničící rakovinové buňky.

Dnes existuje více než 2000 druhů švestek.

Ve středním pásmu Ruska jsou nejrozšířenější takové druhy, jako "Vengerka" (a její oválné protáhlé plody s výrazně sladkou dužninou, které jsou obvykle surovinou pro povidla). "Ryngle" má šťavnaté plody kulovitého tvaru, nejčastěji zelené nebo žluté barvy, a slíva, nakyslé chuti, ze které se vaří švestková marmeláda nebo kompot.

Jaké má švestka základní užitečné vlastnosti?

- Především obsahuje rutin, který zpevňuje naše vlásečnice.
   Při tepelném zpracování se nepoškozuje, a proto je švestková marmeláda nebo džem pro krevní cévy stejně prospěšná, jako čerstvé     plody.
- Draslík odvádí z organismu nadbytek soli. A velké množství minerálů má výrazný vliv na stav kardiovaskulárního systému, jater a         
  ledvin. Proto jsou švestky odedávna doporučovány při onemocněních souvisejících s látkovou výměnou.
- Švestky se používají i pro zažívání a zvýšení apetitu. Je dobře známo, že fungují jako lehké projímadlo. Pouze musí být bobule zralé, 
   jinak může dojít k opačnému účinku!
- Obzvláště je třeba se zmínit o sušených švestkách. Ty obsahují pektin, látku, která pomáhá tvorbě hormonů "dobré nálady" - endorfinů,
  a pomáhá nám bojovat se stresem a depresí.Pravidelná konzumace sušených švestek zlepšuje paměť a zvyšuje mužskou potenci. - -
- Sušené švestky dobře čistí střeva.
- Nedávno Journal of Agriculture and Food Chemistry uvedl, že extrakt kyseliny fenolové, uvolněné ze švestek, je schopen zpomalit 
  šíření některých rakovinových nádorů.

Vzhledem k tomu, že máme tyto stránky na portále Webgarden ZDARMA, omlouváme se všem návštěvníkům těchto stránek za někdy i rušící REKLAMU, kterou nemůžeme ovlivnit. Děkujeme moc za Vaše pochopení !!!

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one